Gandai apie naują prekybos centrą kiršina šilutiškius: vieni laukia, kiti kuria peticijas

Būti ar nebūti Šilutėje prekybos centrui „Rimi“? – toks klausimas pastarosiomis savaitėmis ypač aktyviai nagrinėjamas privačiuose šilutiškių pokalbiuose bei „Facebook“ komentaruose. Mat jau pasklido gandas, kad UAB „Rimi Lietuva“ įsigijo prieš daug metų nebaigtą statyti pastatą, stovintį šalia Žalgirio ir Birutės gatvių sankryžos. Ir – kas žino, – gal už poros metų čia puikuosis dar vienas prekybos centras.

Miesto gyventojai jau daugiau nei metus džiaugiasi iki tol ilgai lauktu prekybos centru „Lidl“, taip pat naujai pastatyta „Maxima“.

Daug metų iki tol veikę tinklų „IKI“ ir „Maxima“ prekybos centrai Šilutėje jau įprasti. Apie „Rimi Lietuva“ prekybos tinklo atėjimą iki šiol sklandė įvairūs gandai: vieni miestelėnai tarsi juokaudami sakė, kad Šilutėje ir taip jau kiekvienam gyventojui yra po vieną prekybos centrą. Kai kurie žmonės tvirtino priešingai: kad toks centras tikrai būtų gerai, nes miesto ir rajono gyventojams tokio objekto atsiradimas padidintų konkurenciją bei suteiktų žmonėms platesnes galimybes išsirinkti norimą prekę už patrauklią kainą. Dar viena gyventojų grupė mano, kad tai būtų tik dar viena kilpa, kuri galutinai užsmaugtų nedidukes vietinių verslininkų parduotuvėles.

Prieš porą savaičių Savivaldybės tarybos Ekonomikos komiteto posėdyje meras Vytautas Laurinaitis buvo paklaustas, ar tikrai Šilutėje, Žalgirio gatvės privačiame sklype UAB „Rimi Lietuva“ ruošiasi statyti prekybos centrą? Tuo metu meras atsakė, kad apie tokius planus jis yra girdėjęs, bet dokumentų nematęs. V. Laurinaitis pridėjo turįs žinių, kad sklypo savininkas yra pardavęs daug metų stovintį pastatą su sklypu, ir kad šioje vietoje planuojama nugriauti statinį ir statyti „Rimi“ prekybos centrą. Meras žino, kad yra žmonių, kurie tokiems planams pritaria, bet yra ir nepatenkintų. Tačiau jis pabrėžė, jog savivaldybė tokiems planams sutrukdyti negali.

V. Laurinaičio nuomone, tikrai daugiau yra žmonių, kuriems norėtųsi dar vieno naujo prekybos centro, nes tai kartu yra ir naujos darbo vietos, ir platesnis prekių pasirinkimas. Ekonomikos ir finansų komiteto nariai tokią informaciją išklausė ramiai – prieštaravimų nebūta, bet niekas nerodė ir džiaugsmo.

Tačiau nesenai paaiškėjo, jog yra žmonių, kurie labai nenori, jog prekybos centras „Rimi“ atsirastų gyvenamųjų kotedžų kaimynystėje.

Jaunas verslininkas Laurynas Jaruškevičius Šilutės prekyvietėje „Halė“ ir minėtų gatvių namuose praėjusį ketvirtadienį rinko parašus už peticiją su tokiu tekstu:

„Mes, Šilutės miesto gyventojai (Birutės, Žalgirio ir kitų aplinkinių gatvių) prieštaraujame ir nesutinkame, kad mūsų gyvenamajame rajone būtų statomas prekybos centras. Reikalaujame atsižvelgti į visuomenės nuomonę.“

Per vieną dieną jam pasisekė surinkti apie 150 parašų.

L. Jaruškevičius informavo, kad Žalgirio ir Birutės gatvėse žmonės pasirašinėjo peticiją be jokių įkalbinėjimų. Jie sakė, kad kažkada šioje miesto dalyje pasirinko statyti namus, nes čia nebuvo planuota jokios prekybos, buvo rami alėja. Tačiau jeigu bus pastatytas prekybos centras, nuo pat ankstyvo ryto aplinkinėse gatvėse rikiuosis daugybė automobilių, kils triukšmas.

L. Jaruškevičius teigė, kad pasirašinėjantys žmonės nėra nusistatę prieš „Rimi“. Tačiau jie mano, kad tokiems centrams turėtų būti parinkta vieta, kuo mažiausiai trukdanti miesto gyventojams – kur nors miesto pakraščiuose. Anot akcijos iniciatoriaus, geriausia būtų, jeigu savivaldybės vadovai, administracija sudarytų darbo grupę ir parengtų planą, kuriose vietose mieste dar galėtų būti statomi prekybos centrai. Be to, aktyvisto nuomone, Šilutės centras jau ir taip yra perkrautas „prekybcentriais“, tad nėra jokios erdvės mažoms miesto verslininkų parduotuvėms.

Žiniasklaidai pasidomėjus, ar tikrai UAB „Rimi Lietuva“ ketina statyti minėtoje vietoje prekybos centrą, buvo gautas toks Renatos Keršienės – „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių atstovės – atsakymas:

„Įgyvendinant intensyvią plėtrą, kurios tikslas – iki 2023 metų pabaigos padidinti parduotuvių tinklą iki 100 visoje Lietuvoje, „Rimi“ dairosi parduotuvių įrengimui tinkamų vietų visoje Lietuvoje, neišskiriant nei vieno regiono ar konkretaus miesto. Šiuo momentu konkretaus atsakymo dėl plėtros Šilutėje negalime pateikti“.

Šaltinis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s